25 Apr 2017

Paykasa kart içerisinde kullanılan para birimi Euro’dur. Uluslar arası alanda kullanıma açık olan bu kart, para birimi olarak Euro’yu tercih etmiştir. Bu alanda hizmet veren bütün online mağazalarda geçerli olan kartta, kullanılan para birimin Euro olmasının nedeni hiç şüphesiz ki, uluslar arası alanda kartın geçerli halde bulunuyor olmasıdır. Kartın satın alınması işlemlerinde ya da paykasa al işlemlerinde Türk lirası geçerli olmak ile birlikte, kullanılan para biriminin Euro olduğu gerçeği asla unutulmamalıdır. Herhangi bir yetkili temsilci ile irtibata geçtiğinizde, satın almak istediğiniz kart bedelini belirttiğiniz anda, sizlerin karşısına önce Euro çıkacak, sonra yatırmanız gereken para biriminin Türk lirası olduğu ifade edilecektir. Gerekli çevirim işlemleri güncel kur üzerinden yapılmakta olup, Euro, Türk lirası arasındaki çevrim işlemleri neticesinde, elde edilen bedel işletmenin hesabına yatırılacaktır.

Paykasa Fiyatları Nelerdir?

Piyasada satışa sunulan kart fiyatları, minimum 10 Euro seviyesinden başlamakta, maksimum 1.000 Euro seviyesine kadar çıkmaktadır. Burada önemli olan hangi paketi satın alacağınıza doğru olarak karar vermenizdir. Herhangi bir oyun sitesine ya da bir online mağazaya ödeme yapacak veya para transfer edecek iseniz, hangi miktarda harcama yapacağınızı net olarak tespit etmelisiniz. Tek kullanım özelliğine sahip olan kartın paket bedelinin belirlenmesinde, bu işlem oldukça önemlidir. 200 Euro değerinde bir ödeme yapacak iseniz, alacağınız kartın 200 Euro olmasına dikkat etmelisiniz. 200 Euro değerindeki bir ödeme ya da para transfer işlemi için, 500 Euro değerindeki kart almanız sizin için bir anlam ifade etmeyecektir. 500 Euroluk karttan, 200 Euro değerinde ödeme ya da transfer yaptıktan sonra, kart içerisinde kalan 300 Euro’yu bir daha harcama şansınız olmayacaktır. Yapacağınız işlem sadece, paykasa bozdurma olacak ve tekrar yetkili temsilci ile irtibata geçmek zorunda kalacaksınız.

Paykasa Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Paykasa satın al işlemlerinde geçerli olan kart bedellerinin tespit edilmesinde, Euro para birimi üzerinden işlem yapılmaktadır. Yetkili temsilciye başvuru yaptığınız anda, güncel döviz kuru ne kadar ise, bu kur üzerinden işlem yapılacak ve kartın bedeli olan Türk lirası size yansıtılacaktır. Ancak burada bir hataya düşmemelisiniz. Başvuru yaptığınız anda, Euro 3,90 lira ise, 100 Euro değerinde bir kartı almak için vereceğiniz para, 390 Türk lirası olmayacaktır. Mutlaka bu bedelin üzerine 10 Türk lirası ya da 20 Türk lirası gibi bir ilave konulacaktır. Bu, ana merkezden alınan kart ile Türkiye distribütöründen alınan kart arasındaki farktan kaynaklanmış olacaktır. Aynı işlem, paykasa bozdurma yönteminde de geçerli olup, bozdurma işlemi için başvuru yaptığınızda, yetkili temsilci yine güncel kurlar üzerinden hareket edecektir. Bu işlem aşamasında da, birebir kur dönüşümü yapılmayacak, mutlaka arada küçükte olsa bir miktar fark bulunacaktır. Ancak bu hiçbir zaman sizin maddi kayıp yaşayacağınız anlamına gelmeyecektir.

https://www.paykasasatinalkart.com/Comments

There isn't any comment in this page yet!

Do you want to be the first commenter?


New Comment

Full Name:
E-Mail Address:
Your website (if exists):
Your Comment:
Security code: